Vakantie in Engeland. Dit jaar niet de eerste en ook zeker niet de laatste keer. Een van de laatste vakantiedagen hebben we gebruikt om te winkelen. Voornamelijk om echt lekker rond te snuffelen en inkopen te doen in een van die fantastisch grote supermarkten. Het werd de Tesco, de hobbywinkel ernaast, de Marks & Spencers en nog even een Morrissons. In dit blogje laat ik graag zien wat voor lekkers we meenamen.
Chocolade
Waar wij eigenlijk alleen After Eight kennen hebben de Engelsen een heel scala aan chocolade met munt. Ook in het ijsvak overigens. Wij namen dit keer Kit Kat met pure chocolade en een munt vulling mee. En mijn klassieker: Aero. Nu met pepermunt in plaats van gewoon munt. Ik heb het nog niet geproefd. Best knap toch na een week?
Ook de Cadbury Crunchie moest mee. Dat is een Candy bar van Honeyconb met chocolade eromheen. Enne toen ik in de Cadbury outlet was en koekjes van deze reep zag moesten die natuurlijk ook mee. Heerlijk!
Bakken op zijn Engels
Kijk je naast Heel Holland Bakt ook wel eens naar het origineel The Great Britisch Bake Off? Dan weet je dat bakken op zijn Engels soms echt anders is. Met andere ingrediënten dan wij gebruiken, of net een andere variant.
Ik nam een paar dingen mee die ik al eerder kocht: golden syrup en black treacle. Van beiden kun je ook varianten kopen in Nederland, maar deze zijn toch gewoon het leukst. Beiden zijn een vorm van stroop. Golden syrup is lichte kleur stroop gemaakt van rietsuikersap. Het is zoet, maar qua smaak wat hartiger dan onze gewone keukenstroop, wat meer als een karamel misschien. Black treacle is hetzelfde als melasse. Een bijproduct bij het maken van suiker uit suikerriet of suikerbiet. Ik gebruik het soms bij het bakken van brood. Overigens woedt dit veel gebruikt in broden, het geeft de mooie bruine kleur aan bruin brood. Maar het is dus wel voor de helft suiker. Goed om te weten, toch?
De laatste foto in bovenstaand rijtje is wat nieuws voor me. In veel Engelse Pie recepten moet niervet. Niet iets dat je makkelijk koopt. In de Tesco zag ik niervet staan maar ook deze vega variant ervan. Die kocht ik en binnenkort gaan we dus eens een nieuw recept proberen.
We kwamen in ons shoptripje ook in een hele grote hobbywinkel. Oef wat heb ik me daar in moeten houden. Van mooi papier tot gave stiften, ook wat gave stoffen en heel veel toffe bakproducten. Omdat de auto steeds boller werd heb ik mij ingehouden… Wat oranje eetbare glitters, wat cream of tartar en eiwitpoeder. Eerder in de vakantie nam ik bij een Asda (ook een supermarkt) eetbaar goudpoeder en bronzen suikerbrokjes mee.
Op de allerlaatste foto zie je nog een doosje. Dat is een doosje crackers. Een beetje zoals toastjes, om kaas op te doen. Klinkt gek, maar de Engelse crackers zijn echt lekkerder dan onze toastjes.
Smakelijk!
Laatste berichten van Karin de Zwaan (toon alles)
- Suikervrije wafels - 21 maart 2023
- Zoete wafels met suiker én Zoete wafels koolhydraatarm - 4 maart 2023
- Telefoonachtergrond voor Oeteldonk - 6 februari 2023
Oeeeeh wat een heerlijke dingen heb je gekocht! Cadburry en Engelse crackers en mint met chocolade, Hmm! Wat handig die Cream of tartar van Dr. Oetker, dat is niet te koop in Nederland toch?
Anne – Simple Thoughts onlangs geplaatst…Herfstknutsels – Crea-Cross
Wat leuk joh! Ziet er een soort retro uit allemaal. En toch dat niervet… Ik ben heel benieuwd wat je daarmee gaat maken.